שרת וורדפרס ייעודי – חובה או מותרות?

וורדפרס נחשבת ל-CMS (מערכת ניהול התכנים) הנפוצה ביותר בעולם. אין זה מפתיע, לאור התבניות הרבות שהיא מציעה, מבחר התוספים המועילים שהיא מעמידה לרשות המשתמשים בה והיכולת להקים אתר בקלות וללא מאמץ, וכמעט ללא ידע מוקדם.

כל אלה הופכים את וורדפרס לאטרקטיבית בעיני מאות אלפי משתמשים. במיוחד בעידן בו כל בן עשרה מפעיל אתר משלו, ומשתמש במושגים כמו אחסון אתר טוב, כתובת דומיין מנצחת, רישום ושרת חזק שהפכו למונחים שגורים ונפוצים, בפיו של כל מי שחשב להקים אתר, או אפילו משוטט מעט ברחבי הרשת.

אחסון אתר וורדפרס – מהן דרישות הסף?

לוורדפרס, כפלטפורמה המפותחת בשפת PHP בקוד פתוח על בסיס מסד נתונים MySQL, ישנן דרישות בסיס המתחלקות לשניים: דרישות המינימום (שכיום כוללות PHP בגרסה 5.2.4 ומעלה ו-MySQL בגרסה 5.0 ומעלה) ודרישות אופטימליות מומלצות, הכוללות אחסון אתר וורדפרס בשרת חזק כמו Apache או Nginx, PHP בגרסה 5.6 ומעלה, MySQL בגרסה 5.5 ומעלה ומודול mod_rewrite של Apache), אשר תבטחנה כי האתר יעבוד בצורה החלקה והיעילה ביותר.

הדילמה הנצחית: שרת לינוקס או שרת ווינדוס?

אל המאבק (והדילמה הרצינית) בבחירה בין שרתי הלינוקס לשרתי הווינדוס, אשר עומד בפני כל מי שבונה אתר ובוחר להתעמק מעט בנושא אחסון אתר, מצטרף פרמטר נוסף למשוואה – יכולתו של השרת לתפקד מול פלטפורמת וורדפרס ללא צורך בהתאמות ובככוונונים מיוחדים. דרישה זו הולידה דור שלם של שרתים המותאמים לעבודה מול וורדפרס, כשהפקטור של התאמתם למערכת כבר מוטמע בבסיסם ומהווה יתרון של ממש מול השרתים האחרים המוצעים.

מהם שרתי וורדפרס?

לרוב, מדובר בשרתי לינוקס, הנחשבים למתאימים יותר לוורדפרס, אשר ממשק הניהול שלהם כבר מכיל את אפשרות ההתקנה של וורדפרס בדרך הקלה וללא הסתבכויות מיותרות. בגלל ייעודם המוצהר, משתמשי וורדפרס המותקן בשרת וורדפרס ייעודי עשויים להיתקל בהרבה פחות תקלות תפעוליות שמקורן בהתנגשויות בין המערכות השונות.

האם אני חייב שרת וורדפרס?

בחלק גדול מהמקרים, ניתן לומר כי התשובה תהיה ברור שלא, אבל זה בהחלט יכול להקל על פעולתו של האתר, במידה והוחלט שהוא ינוהל דרך מערכת וורדפרס. מערכת, אשר, כאמור, יש לה יתרונות רבים בבנייתם ובתפעולם של אתרים, גם בידיהם של אינם מקצוענים בתחום. בבחירת שרת אחסון אתר וורדפרס, כבבחירות דומות, ישנה חשיבות רבה לנתוני השרת עצמו (כמהירות תגובה, זמנים וכד') ובעיקר, ישנה חשיבות גדולה לחברה המספקת את השירות.

שרת חזק – ספקית שירותית

חשיבות זו באה לידי ביטוי במיוחד במקרים בהם אתם מחליטים לנהל את אתרכם בעצמכם (מבחינה תוכנית ומבחינה ויזואלית) ואינכם בעלי ניסיון רב או ידע בתחום. אמנם, וורדפרס מספקת לכם קיצורי תהליכים ניכרים (בעזרת התבניות והתוספים), אולם תמיד יתכן כי תיתקלו בבעיות אשר את הפתרון להן, למרות שפע המידע ברשת, תתקשו למצוא (או שלא תדעו כיצד או היכן לחפש).

בניית אתרים

קידום אתרים

אלגנט וורדפרס

חברת אלגנט וורדפרס שמה לעצמה מטרה להיות מספר אחת בכל מה שקשור לבנייה וקידום אתרים, חשוב לנו לתת ללקוחות שלנו פתרון מושלם של בנייה אתר תדמית לעסק הכולל קידום ומשיכת לקוחות לאתר.
Call Now Button