התקנת גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס

ברוכים הבאין למדריך "גוגל אנליטיקס וורדפרס", במדריך נלמד איך לחבר אתר וורדפרס לגוגל אנליטיקס, חיבור אתר וורדפרס ל-google analytic הנו קל ביותר, הדבר הראשון החשוב לחיבוא הוא חשבון בgmail, אם אין לכם חשבון gmail אז קודם תיצרו אחד, כנסו ללינק הבא כדי ליצור אותו, יצירת חשבון Gmail.

אחרי שיש לכם חשבון Gmail כנסו ללינק הבא analytics, לאחר מכן לטאב "כניסה".גוגל אנליטיקס וורדפרס

מצוין אנחנו עכשיו בתוך החשבון של google analytic, מצד שמאל או ימין יהיה רשום לכם "התחל להשתמש ב-Google Analytics" ומתחת לזה טאב עם המילה "הירשם" לחצו עליו ונתחיל בהוספת אתר.

גוגל אנליטיקס וורדפרס

מלאו את התרשים שקיבלתם לפי ההוראות:

הוראות גוגל אנליטיקס וורדפרס

לאחר מכן רדו עד למטה ולחצו על הטאב "קבל מזהה מעקב", מזהה המעקב שקיבלתם יראה ככה UA-50306112-2, פחות או יותר עם מספרים שונים, עכשיו כל מה שנותר הוא לחבר את האתר שלנו לחשבון שיצרנו ב-google analytic.

קוד מעקב

אם האתר שלכם בנוי על מערכת וורדפרס החיבור קל ביותר, ישנם המון תוספים שמחברים את google analytic לאתר, אני אישית משתמש בתוסף NK Google Analytics, ניתן למצוא אותו גם בחיפוש תוספים

תוסף גוגל אנליטיקס וורדפרס

כל מה שצריך לעשות זה להוריד את התוסף ולהתקין אותו, להיכנס אליו ולאחר מכן לרשום את קוד המעקב שקיבלנו ממקודם (UA-50306112-2) ב-Google Analytics ID שנמצא בתוסף.

חיבור קוד מעקב

בדיקה גוגל אנליטיקס וורדפרס

זהו חיברנו את האתר ל-google analytic, כל מה שצריך לעשות עכשיו הוא לבדוק שהכל פועל כמו שצריך, כנסו ך"כל הנתונים של אתר", לאחר מכן ל"זמן אמת", "סקירה כללית", בקרו באתר שלכם ותראו אם google analytic מזהה שאתם נמצאים באתר, אם הכל הכל פועל כמו שצריך ואם לא עברו עוד פעם על המדריך שכתבנו לכם ותראו אם לא פספסתם את אחד מהמשתנים, דבר נוסף חיבור גוגל אנליטיקס הוא דרך מצוינת לקדם את האתר שלכם בגוגל, לפי הנתונים שאתם מקבלים מ-google analytic אתם יכולים לדעת איך לשפר אם האתר שלכם עונה לצרכים של הגולשים ובככה לשפר אותו במקרה הצורך.

סקירה כללי על קהל

ישנם המון דברים שכדאי לדעת ב-google analytic, הדף הראשון שתראו בעצם מגדיר כמעט את כל המשתנים החשובים שיש ב-google analytic, כמובן שיש עוד הרבה אבל ערכנו לכם סקירה קטנה בנתיים לדף הזה, בלי נדר:) אנחנו נרשום בהמשך גם סקירה כללית על google analytic:

סקירה כללית של גוגל אנליטיקס

נתחיל מימין לשמאל:

  • פעילויות באתר, מספר כללי של מבקרים חוזרים או חדשים שהיו באתר במהלך החודש האחרון
  • משתמשים-מספר משתמשים שביקרו באתר בין אם זה היה ביקור אחד או כמה ביקורים מאותו משתמש
  • הצגות דף-מספר הדפים שהוצגו למשתמשים שנכנסו לאתר
  • דפים/פעילות באתר-מספר ממוצע של דפים שהמשתמשים ראו לאחר שנכנסו לאתר.
  • משך זמן ממוצע של פעילות באתר- זמן ממוצע של משתמש שנמצא באתר, נתון זה קצת מבלבל, כיוון שישנם מקרים שלקוח יכנס רק כדי לקחת את מספר הפלאפון שלכם אז אין באמת מעקב שיכול לדעת אם האתר שלנו עונה לצרכיו של הלקוח.
  • שיעור יציאה מדף כניסה- כמה משתמשים יצאו ישר מהדף הראשון שנכנסו אליו באתר שלכם, גם נתון זה קצת מבלבל, לדוגמה לקוח שנכנס לאתר הסתובב בו והשאיר אותו פתוח, לאחר שיחזור למחשב ויראה שהאתר פתוח, יצא ממנה ממנו ישר כיוון שכבר ביקר בו ולקח את הנתונים שהוא צריך , google analytic יחשיב את זה כאילו הלקוח יצא מדף הכניסה שלכם.
  • פעילות חדשות באתר- כמה משתמשים חדשים(באחוזים) נכנסו לאתר.

מקווה שהבנתם את המדריך, גוגל אנליטיקס וורדפרס, אם תרצו לראות עוד מדריך תוכלו להיכנס לאתר של סאבי בלוג בנושא התקנת גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס לכל שאלה בנושא פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

בניית אתרים

קידום אתרים

אלגנט וורדפרס

חברת אלגנט וורדפרס שמה לעצמה מטרה להיות מספר אחת בכל מה שקשור לבנייה וקידום אתרים, חשוב לנו לתת ללקוחות שלנו פתרון מושלם של בנייה אתר תדמית לעסק הכולל קידום ומשיכת לקוחות לאתר.
Call Now Button